praca

Szukasz Pracy?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Lista najlepszych miejsc w Internecie z ofertami pracy

Jeśli podliczyć wszystkie polskie strony internetowe, które gromadzą i udostępniają oferty pracy, można mówić o klęsce urodzaju. Niemożliwością jest codzienne przeglądanie wszystkich serwisów, ale tak naprawdę nie ma też takiej potrzeby. Najlepszym rozwiązaniem jest rozejrzenie się po najbardziej popularnych wyszukiwarkach, podpytanie z czego korzystają znajomi i wybranie kilku, które będziemy systematycznie sprawdzać. Warto się przyjrzeć, na których portalach ogłoszenia o pracę się powtarzają, tak by nie tracić czasu na duble. Codzienne przeglądanie wszystkich wybranych stron też nie jest dobrym pomysłem. Wystarczy robić to raz, góra 2 razy w tygodniu, najlepiej w ten sam dzień (dni), by nie mieć problemu z systematycznością.

Wyszukiwarki ofert pracy

Pracuj.pl – wyszukiwarka szczególnie popularna wśród specjalistów i kadry zarządzającej. Serwis zawiera też bardzo dużo artykułów z poradami dla osób poszukujących pracy i różnymi przydatnymi narzędziami, takimi jak wzory CV, kreator CV, kalkulator wynagrodzeń czy raporty wynagrodzeń. Można tu założyć konto, które umożliwia stworzenie profilu zawodowego i udostępnienie go rekruterom, zapisywanie ofert i aplikowanie na nie, ustawienie powiadomień dotyczących ofert pracy zgodnych z wybranymi kryteriami. Istnieje także możliwość pobrania specjalnej aplikacji na telefon, dzięki której możesz być na bieżąco z ogłoszeniami o pracę w zasadzie przez cały czas.

Praca.pl - również bardzo obszerna wyszukiwarka i ogromna baza wiedza na tematy związane z poszukiwaniem pracy i najnowszymi wiadomościami z rynku pracy. Serwis posiada podobny wachlarz narzędzi, aplikację mobilną i możliwość założenia konta jak pracuj.pl.

GazetaPraca.pl – kolejny serwis bardzo dobrze znany osobom poszukującym pracy. Znajdziesz tu nie tylko wiele ofert pracy i artykułów tematycznych, ale też osobne podstrony przeznaczone dla studentów (np. dotyczące planowania kariery, staży, praktyk czy wolontariatu), pracy za granicą oraz pracy dla managerów.

InfoPraca.pl – to, na co warto zwrócić uwagę, to możliwość bardzo precyzyjnego przefiltrowania ofert. Można określić nie tylko, z jakiego regionu i na jakie stanowisko oferty nas interesują, ale też np. wymiar etatu, wymagany poziom wykształcenia lub oczekiwania finansowe. Serwis może się też pochwalić wyjątkowo bogatym i często aktualizowanym blogiem poruszającym tematykę związaną z życiem zawodowym. Dostępna jest też bezpłatna aplikacja mobilna.

Jobs.pl – serwis o najdłuższym stażu na rynku polskim. Poza wieloma wymienionymi już powyżej funkcjonalnościami, w łatwy sposób można tu wyszukać oferty pracy z konkretnego europejskiego kraju.

Ogólne serwisy ogłoszeniowe

Olx.pl – jeden z najpopularniejszych portali z ogłoszeniami z bardzo różnych kategorii (nieruchomości, motoryzacja, dla dzieci itd.). Sama wyszukiwarka ofert pracy zawiera oferty z właściwie każdej branży, począwszy od pracowników niewykwalifikowanych, specjalistów, aż po kierownictwo firm. Można też tu znaleźć wyjątkowo dużo ofert pracy zdalnej.

Gumtree.pl – serwis dość podobny do olx.pl. Również tutaj obok ofert pracy w gastronomii, handlu czy call center można natknąć się na intratne oferty dla osób pracujących np. w branży kreatywnej.

Gratka.pl – ciekawą opcją jest możliwość zastosowania „dodatkowych opcji” podczas filtrowania ofert - poza branżą czy lokalizacją można wybrać ogłoszenia z kategorii „pierwsza praca”, „praca dla niepełnosprawnych”, „program 50+” lub „praca dla studentów”.

Zawodowe serwisy społecznościowe

Goldenline.pl – tak jak każdy serwis społecznościowy Goldenline służy budowaniu sieci kontaktów (zawodowych), ale też tworzeniu wizerunku profesjonalisty. Serwis zawiera także bogatą wyszukiwarkę ofert pracy, centrum kariery, czyli kompendium wiedzy dotyczącej pracy i bazę pracodawców. Jeśli założysz tu konto, pracodawcy będą mogli znaleźć Cię w bazie kandydatów – jeśli tylko postarasz się, by Twój profil zawodowy się wyróżniał.

LinkedIn – posiadanie profilu w tym serwisie staje się ostatnio standardem, jeśli ktoś chce ubiegać się o posadę np. specjalisty czy managera. LinkedIn posiada wyszukiwarkę ofert pracy gromadzącą ogłoszenia z innych serwisów, ale też ogłoszenia dotąd niepublikowane. Można też pobrać specjalną aplikację na androidy.

Agregatory ofert pracy

Zamiast przeglądać każdy serwis z ogłoszeniami osobno, można też odwiedzić tzw. agregator, który zbiera w jednym miejscu oferty z różnych serwisów. Opcje filtrowania mogą tu być jednak mocno ograniczone. Poniżej lista największych i najbardziej znanych stron tego typu.

Praca.money.pl – serwis gromadzi oferty aż z 17 serwisów m.in. pracuj.pl, praca.pl, infopraca.pl, goldenline.pl, gowork.pl, gratka.pl, adzuna.pl. To także kompendium wiedzy dla osób poszukujących pracy: dane kontaktowe do urzędów pracy czy agencji pracy, newsy na temat rynku pracy i szczegółowe porady zawodowe.

Adzuna.pl – wyszukiwarka, która przeszukuje setki witryn, dzięki czemu w jednej bazie potrafi zgromadzić setki tysięcy aktualnych ofert. Kiedy chcesz aplikować na konkretne ogłoszenie, zostajesz przeniesiony do serwisu, w którym zostało ono zamieszczone. Możliwość pobrania aplikacji mobilnej do poszukiwania pracy.

Indeed.pl – kolejna zagraniczna wyszukiwarka gromadząca niesamowite ilości ofert - jeśli spojrzeć na wszystkie udostępnione tu oferty, są ich miliony. Dodatkowo możemy spotkać tu ogłoszenia, które nie są dostępne nigdzie indziej, ponieważ serwis zupełnie osobno współpracuje w tym zakresie z niektórymi pracodawcami. Portal daje możliwość wgrania swojego CV i łatwego aplikowania z każdego urządzenia. Indeed ma własną darmową aplikację mobilną.

Jooble.pl – zgodnie z opisem znajdującym się w serwisie, wyszukiwarka ta przegląda i gromadzi oferty pracy ze wszystkich portali pośrednictwa pracy w kraju (ponad 10 tys.). Co więcej, specjalny system wyłapuje duplikaty ofert zamieszczane w różnych witrynach i prezentuje daną ofertę tylko jeden raz. Wyszukiwarka daje duże możliwości precyzyjnego filtrowania ofert.